Surowiec do wszystkiego

W erze szkła, aluminium i krzemu można by odnieść wrażenie, że drewno jest passé. Nic bardziej mylnego! Gdziekolwiek się znajdziemy, na pewno wokół nas będzie wiele przedmiotów, które nie powstałyby bez użycia drewna.

Skąd się bierze drewno

Zaspokojenie naszego zapotrzebowania na drewno i zapewnienie trwałości lasów nie są sprzecznymi interesami. Drewno w Polsce jest naturalnym bogactwem, które jest całkowicie odnawialne.

Zasady sprzedaży

Die Verkaufsregeln fürs Holz werden durch Anordnung des Generaldirektors der Staatsforste festgelegt.

Polski przebój

Polnische Holzprodukte, wie Möbel, Fenster- und Türrahmen, Jachtboote, Papier und Verpackungen, sind wahre Markthits.

Asset Publisher Asset Publisher

Ogłoszenie w sprawie naboru na stanowisko pracy: kierowca (nabór wewnętrzny)

Dąbrówka Leśna, dnia 27.06.2024 r.

zn. spr.: NK.1101.1.4.2024

Ogłoszenie

Nadleśniczego Nadleśnictwa Oborniki

 w sprawie naboru na stanowisko pracy:

kierowca

(nabór wewnętrzny)

  1. Organizator naboru

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe

Nadleśnictwo Oborniki,

Dąbrówka Leśna

ul. Gajowa 1,

64-600 Oborniki

e-mail: oborniki@poznan.lasy.gov.pl

  1. Tryb prowadzenia naboru
  1. Rekrutacja prowadzona jest w oparciu o:

- Regulamin naboru na stanowiska pracy w jednostkach organizacyjnych Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu wprowadzony Zarządzeniem nr 11 Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu z dn. 10.02.2023 r. , zn. spr.: DO.1101.19.2023;

- Decyzję nr 15/2024 z dnia 18.06.2024 r. Nadleśniczego Nadleśnictwa Oborniki w sprawie powołania komisji do przeprowadzenia naboru wewnętrznego na stanowisko pracy „kierowca” oraz ustalenia trybu jej pracy, zn. spr.: SA.0210.2.15.2024.

  1. Adresaci naboru

W naborze mogą uczestniczyć jedynie osoby, które w dniu podpisania ogłoszenia naboru pozostają w zatrudnieniu na podstawie umowy o pracę w jednostkach Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe.

  1. Opis stanowiska (zakres ważniejszych zadań)
  1. Kierowanie pojazdami służbowymi wraz z przewozem osób (wyjazdy miejscowe oraz krajowe) oraz obsługa równiarki drogowej, będącymi własnością Nadleśnictwa Oborniki.
  2. Rzetelne wypełnianie kart pracy pojazdów oraz terminowe ich rozliczanie.
  3. Właściwe zabezpieczenie i przechowywanie dokumentów dotyczących wykonywanych czynności.
  4. Przestrzeganie ustawy o czasie pracy kierowców i zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego określonych w Kodeksie Drogowym, przepisach resortowych i wewnątrzzakładowych.
  5. Świadczenie zaplanowanych i zleconych usług przewozowych.
  6. Wykonywanie czynności związanych z obsługą codzienną pojazdu, w tym mycie i sprzątanie.
  7. Prowadzenie bieżącej obsługi technicznej, zlecanie do naprawy, eksploatowanie pojazdu służbowego i równiarki zgodnie z przepisami.
  8. Właściwe zabezpieczenie i przechowywanie powierzonego mienia przed zniszczeniem i kradzieżą.
  9. Zawożenie i odbieranie korespondencji z urzędów i instytucji.
  10. Dokonywanie zakupów w imieniu Nadleśnictwa.
  11. Inne prace zlecone przez przełożonego.

Szczegółowy zakres obowiązków i czynności zostanie ustalony po zatrudnieniu.

  1. Oferowane warunki
  1. Przewidywany termin rozpoczęcia pracy – sierpień 2024 r.
  2. Zatrudnienie na czas określony, umowa o pracę na okres 1 roku z możliwością przedłużenia na czas nieokreślony.
  3. Zatrudnienie w pełnym wymiarze czasu pracy.
  4. Miejsce wykonywania pracy – obszar terytorialny Nadleśnictwa Oborniki.
  5. Wynagrodzenie według zasad wynikających z Ponadzakładowego Układu Zbiorowego Pracy dla Pracowników Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasdy Państwowe z dnia 29 stycznia 1998 r. (z późn. zm.).
  6. Nadleśnictwo nie zapewnia mieszkania.

  1. Minimalne wymagania kwalifikacyjne
  1. Posiadanie prawa jazdy kat. B+E.
  2. Dyspozycyjność.

  1. Wymagania fakultatywne
  1. Doświadczenie w pracy na stanowisku kierowcy.
  2. Posiadanie prawa jazdy kat. T.

  1. Wykaz wymaganych dokumentów
  1. CV wraz z dokładnym przebiegiem pracy zawodowej – opatrzony własnoręcznym podpisem.
  2. List motywacyjny - opatrzony własnoręcznym podpisem.
  3. Kserokopia dokumentów potwierdzających wykształcenie oraz kwalifikacje i doświadczenie zawodowe opatrzone własnoręcznym podpisem.
  4. Kserokopie dokumentów potwierdzających przebieg pracy zawodowej – świadectwa pracy i/lub zaświadczenie o zatrudnieniu.
  5. Kserokopie dokumentów potwierdzających posiadane ukończone  kursy i szkolenia przydatne na stanowisku objętym naborem, potwierdzone własnoręcznym podpisem.
  6. Oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji, opatrzone własnoręcznym podpisem   (załącznik nr 1).
  7. Oświadczenie o zapoznaniu się z klauzulą informacyjną (załącznik nr 2).
  8. Kwestionariusz osobowy kandydata na pracownika Lasów Państwowych (załącznik nr 3).

  1. Termin i miejsce składania ofert

Wymagane dokumenty wraz z danymi kontaktowymi np.: adres  korespondencyjny, numer telefonu, e-mail należy składać do 15.07.2024 roku do godziny 14:00 (decyduje data wpływu):

  1. osobiście, w zamkniętej kopercie, w sekretariacie Nadleśnictwa Oborniki, Dąbrówka Leśna,  ul. Gajowa 1, 64-600 Oborniki, w godzinach 7:00-15:00 od poniedziałku do piątku;
  2. pocztą tradycyjną na adres: Nadleśnictwa Oborniki, Dąbrówka Leśna, ul. Gajowa 1, 64-600 Oborniki;
  3. elektronicznie, na adres: oborniki@poznan.lasy.gov.pl

Każda z ww. form  przesłania ofert powinna być opatrzona klauzulą: „Nabór wewnętrzny na stanowisko kierowcy” wraz z danymi  kontaktowymi np.: adres  korespondencyjny, numer telefonu, e-mail. Dokumenty, które wpłyną po terminie, nie będą rozpatrywane przez komisję rekrutacyjną.

  1. Informacje dodatkowe
  1. Kandydaci spełniający wymagania formalno-merytoryczne i zakwalifikowani do kolejnego etapu naboru zostaną powiadomieni telefonicznie lub pocztą elektroniczną o terminie i miejscu kolejnego etapu naboru.
  2. Oryginały złożonych kserokopii dokumentów prosimy zabrać do wglądu podczas rozmowy kwalifikacyjnej.
  3. Do udzielania informacji w sprawie naboru upoważniony jest Specjalista ds. pracowniczych – Justyna Masłoń (tel. 61 2971302).
  4. Dokumenty kandydatów, którym nie zaproponowano nawiązania stosunku pracy, zostaną zwrócone lub zniszczone i trwale usunięte z nośników elektronicznych po upływie jednego miesiąca od zakończenia procesu rekrutacyjnego.
  5. Nadleśniczy Nadleśnictwa Oborniki może uczestniczyć w każdym etapie postępowania rekrutacyjnego.
  6. Nadleśniczy Nadleśnictwa Oborniki zastrzega sobie możliwość unieważnienia naboru na każdym etapie, bez podania przyczyny.
  7. Nadleśnictwo Oborniki nie zwraca kandydatom kosztów związanych z  rekrutacją.
  8. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektyw 95/46/WE (Dz. Urz. UE. L. 2016.119.1), dalej RODO, Nadleśnictwo Oborniki w załączniku nr 2 zamieszcza klauzulę informacyjną o postępowaniu z danymi osobowymi uzyskanymi na potrzeby rekrutacji.
  9. Przed zatrudnieniem kandydata na aplikowane stanowisko po spełnieniu wymagań kwalifikacyjnych konieczne będzie dodatkowo potwierdzenie jego stanu zdrowia (wykonanie badań psychotechnicznych u lekarza medycyny pracy) - Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 roku o kierujących pojazdami.

Załączniki do ogłoszenia:

  1. Oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji (załącznik nr 1);
  2. Oświadczenie o zapoznaniu się z klauzulą informacyjną (załącznik nr 2);
  3. Kwestionariusz osobowy kandydata na pracownika Lasów Państwowych (załącznik nr 3).