ZADANIE 3. KAMPANIA TELEWIZYJNA I INTERNETOWA

W ramach projektu wyprodukowaliśmy i wyemitowaliśmy dwa cykle programów, dedykowane konkretnym grupom odbiorców.

Pierwszym cyklem był program popularnonaukowy. We współpracy z regionalnym oddziałem TVP3 stworzyliśmy cztery odcinki opisujące zagadnienia o szeroko pojętej tematyce ekologicznej. Programy zawierają wypowiedzi wielu autorytetów z dziedziny leśnictwa i ekologii.

Playlista:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLN_YkC30ZB_mtyGNoMUsJf8HbqAbF2yFU


Drugi cykl to mini serial fabularyzowany nagrany we współpracy z Wielkopolską Telewizją Kablową. Celem produkcji ośmiu odcinków tej serii było przybliżenie nastolatkom idei trwale zrównoważonej gospodarki leśnej.

Playlista:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLN_YkC30ZB_kabN9PqbFcOd2E7uWikkQ3


Wszystkie nasze produkcje zostały wydane w dwóch wersjach. W jednej zostały zaopatrzone w tłumaczenia w postaci napisów/tłumacza dla osób niesłyszących. W drugiej nagrana została audiodeskrypcja, dająca możliwość korzystania z materiałów osobom niewidomym i niedowidzącym.

WTK z audiodeskrypcją - playlista

https://www.youtube.com/playlist?list=PLN_YkC30ZB_lQgLP9drBAWlAUn5X4FYQy

 

TVP3 z audiodeskrypcją - playlista

https://www.youtube.com/playlist?list=PLN_YkC30ZB_nvO56nvDem2GVhDCBViwp2



Serdecznie zapraszamy do zasubskrybowania naszego kanału na YouTube oraz śledzenia naszych aktywności na Facebooku — znajdą tam Państwo dużo więcej materiałów filmowych.


ZADANIE 3. KAMPANIA TELEWIZYJNA I INTERNETOWA

.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Ryś Paco w obornickim lesie

Ryś Paco w obornickim lesie

W ostatnich dniach zdarzyła się rzecz niebywała. Do obornickich lasów zawędrował…. RYŚ. Widziany był po południowej stronie Warty, a jego uroczą postać ujął w obiektywie jeden z pracowników Instytutu Zoologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu – Jacek Więckowski.

To efekt przywracania tego gatunku na terenach północno zachodniej polski przez Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyrodnicze , Instytut Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży oraz Ośrodek Kultury w Mirosławcu.

Rysie mają duże wymagania przestrzenne poszukując rozległych i trudnodostępnych obszarów leśnych do życia. Od połowy XX wieku populacja tego gatunku w Polsce i w Europie systematycznie spadała z uwagi na presję ze strony człowieka. W 2015 roku populacja rysia w Polsce szacowana była na około 100 osobników, dziś to ponad 200.

Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyrodnicze od 2019 roku w ramach projektu „Powrót Rysia do północno zachodniej polski” wprowadziło do środowiska naturalnego 36 osobników. Wszystkie wypuszczane osobniki mają założone obroże GPS.

Projekt zakłada odtworzenie rozmnażającej się populacji rysia nizinnego w Polsce północno-zachodniej i zapewnienie trwałej akceptacji społecznej dla przywracanej populacji.