Wydawca treści
Zadanie 1 - Doposażenie i adaptacja wnętrza Izby Edukacyjnej
W ramach zadania przeprowadzono kompleksowe prace modernizacyjno-adaptacyjne w izbie edukacyjnej w celu poprawy jej funkcjonalności. Wykonano m.in.:
- przebudowę łazienki i dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych,
- doposażenie izby w nowoczesne urządzenia multimedialne do prezentowania określonych treści wraz z przygotowaniem właściwego oprogramowania,
- nowoczesne oświetlenie, klimatyzację i wentylację.
Dzięki przeprowadzonym działaniom zajęcia edukacyjne będą prowadzone w nowoczesny i nowatorski sposób i będą dostępne dla takich grup osób jak: osoby z dysfunkcją słuchu, osoby z dysfunkcją wzroku, osoby niepełnosprawne ruchowo. Warto przy tym podkreślić, iż dotychczas korzystanie z oferty edukacyjnej przez osoby niepełnosprawne nie było możliwe z uwagi na bariery architektoniczne tj. brak łazienki oraz brak odpowiednich narzędzi, urządzeń i udogodnień. Projekt uzupełnia już zrealizowane działania w ramach I etapu projektu Windą do lasu (budowa windy), a także stanowi kontynuację bardzo dobrze odebranej kampanii edukacyjno-promocyjnej.
Najnowsze aktualności
Polecane artykuły
Położenie Nadleśnictwa
Położenie Nadleśnictwa
Nadleśnictwo Oborniki położone jest w północno-zachodniej części terenu województwa wielkopolskiego w następujących powiatach : obornickim, szamotulskim, czarnkowsko-trzcianeckim, chodzieskim i poznańskim. Wchodzi w skład największego zwartego kompleksu leśnego na Nizinie Wielkopolskiej ‑ Puszczy Nadnoteckiej obejmuje jej wschodnią część określaną jako "Puszcza Obornicka".
Grunty Nadleśnictwa położone są między 16º26'42" a 16º58'26" długości geograficznej wschodniej oraz 52º31'07" a 52º49'56" szerokości geograficznej północnej.
Grunty w zasięgu terytorialnym Nadleśnictwa graniczą z gruntami w zasięgach terytorialnych nadleśnictw: Wronki, Krucz, Sarbia, Podanin, Durowo w RDLP Piła i Łopuchówko oraz Pniewy w RDLP Poznań.
Odległość między najbardziej wysuniętymi na północ i na południe zewnętrznymi skrajami kompleksów wynosi 37 km, zaś tak samo mierzona odległość wschód - zachód 36 km.
Zasięg terytorialny Nadleśnictwa obejmuje 60 728 ha.
Grunty Nadleśnictwa zajmują powierzchnię 20 892,79 ha, podzielone są na trzy obręby leśne: Kiszewo, Oborniki i Obrzycko oraz na trzynaście leśnictw. Położone są w województwie wielkopolskim na terenie następujących powiatów i gmin: powiat obornicki, szamotulski, chodzieski, czarnkowsko-trzcianecki, poznański; gminy Budzyń, Oborniki, Obrzycko, Połajewo, Rogoźno, Rokietnica, Ryczywół, Suchy Las, Szamotuły.
Według „Regionalizacji przyrodniczo-leśnej opartej na podstawach ekologiczno-fizjograficznych" opracowanej przez Instytut Badawczy Leśnictwa (PWRiL W-wa 1990), Nadleśnictwo Oborniki położone jest na obszarze krainy przyrodniczo-leśnej Wielkopolsko-Pomorskiej (III). Przeważająca część Nadleśnictwa leży w Mezoregionie Puszczy Noteckiej, pozostała część obejmująca północno-wschodnie obrzeże obrębu Oborniki i rozproszone kompleksy leśne na południu Nadleśnictwa leżą w Mezoregionie Pojezierza Wielkopolskiego.
Położenie Nadleśnictwa według obecnie stosowanego (nawiązującego do uniwersalnej klasyfikacji Międzynarodowej Federacji Dokumentacyjnej) podziału Polski na regiony fizyczno-geograficzne w układzie dziesiętnym (Kondracki, 2002) Nadleśnictwo leży w obszarze Europy Zachodniej (1-924), w podobszarze Pozaalpejskiej Europy Zachodniej (1-924.3), w Prowincji Niżu Środkowoeuropejskiego (31), Podprowincji Pojezierza Południowobałtyckiego (315) w makroregionie Pradoliny Toruńsko-Eberswaldzkiej oraz w makroregionie Pojezierza Wielkopolskiego.