Aktualności Aktualności

To także Twoje płuca

Nie sposób opisać wszystkich funkcji, które pełnią drzewa i lasy. Mają znaczenie dla naszej planety i każdego z nas. Możemy mówić o zdrowiu, bioróżnorodności, gospodarce, a to ciągle będzie za mało. Bo drzewa to tlen, a tlen to życie.

Oczywiście nieocenioną rolę w produkcji tlenu pełnią oceany, ale również o drzewach nie można tutaj zapomnieć. Szacuje się, że łącznie lasy Ziemi zaspokajają połowę zapotrzebowania na tlen wszystkich ludzi i zwierząt, produkując go rocznie około 26 mld ton.
Jedna dorosła, 60-letnia sosna produkuje tlen niezbędny do życia 3 osób. W upalne dni działają niczym olbrzymi klimatyzator, ochładzając powietrze atmosferyczne i przynosząc ulgę. Są także swoistym filtrem, doskonale pochłaniają i neutralizują substancje toksyczne, a wydzielają olejki eteryczne, które wpływają na nasze drogi oddechowe. Można więc powiedzieć, że poprawiają konfort naszego życia!
 
Dbając o lasy, dbamy o nas samych.
Jest to niezwykle ważne w obliczu zmieniającego się klimatu, o czym będziemy mówić w rozpoczynającej się właśnie kampanii billboardowej. Zachęcamy do obserwowania naszego profilu na Facebooku.
 
A przy najbliższej okazji idźcie do lasu wziąć głęboki oddech!
 
 
 
Projekt pn.: „Informacja, wiedza, umiejętność – kampania edukacyjna na rzecz zrównoważonego użytkowania zasobów naturalnych” dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Nadleśnictwa i inne