Asset Publisher Asset Publisher

Wybierz interesujący Cię dział...

Jednym z głównych wyróżników naszej planety jest rozwijające się na niej życie. Naukowcy poznali i opisali niespełna dwa miliony gatunków roślin i zwierząt, podczas gdy na Ziemi żyje przypuszczalnie około dziesięć milionów. Wynika z tego, że co najmniej 80% z nich nie ma nawet nazwy. Niemożliwe jest zliczenie tych organizmów, które żyły i następnie wymarły przed nastaniem gatunku ludzkiego.

Zmieniające się warunki klimatyczne mają wpływ zarówno na rozpiętość gatunkową, jak na środowisko, w którym żyją organizmy na ziemi. „Nie tak dawno” przez półkulę północną przetoczyło się ostatnie zlodowacenie, o dużym znaczeniu dla całej przyrody. Dzisiaj człowiek, poprzez rozwój cywilizacyjny, odciska piętno na organizmy żyjące wokół nas.

Najdrobniejsze decyzje podejmowane tu i teraz również wpłyną nie tylko na nas samych, ale na całą naszą planetę. Dlatego warto zgłębiać wiedzę sięgając do różnych źródeł. W tym dziale znajdziecie Państwo propozycje artykułów, które być może zainspirują Państwa do głębszej analizy i refleksji.