Asset Publisher Asset Publisher

Jubileuszowa, 5.edycja Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych "17 Celów" już za nami...

Niezależne jury w kinie Rialto dokonało wyboru najbardziej wartościowych merytorycznie i artystycznie filmów. Nagrody wręczano w 3 kategoriach (biznes, organizacje pozarządowe i samorządy). Złotą Tarczę otrzymali: Stowarzyszenie Fair Trade Polska, ING Bank Śląski oraz Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu. Srebrna Tarcza trafiła do rąk Fundacji Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej, VOLVO Firmy Karlik, Stowarzyszenie UltraKrew oraz Nadleśnictwa Oborniki. Brązową Tarczą podzielili się Ergo Hestia, Volkswagen Motor Poland, Wągrowiec i Stowarzyszenie Żywa Przyszłość.

 

Tradycją Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych jest nagrodzenie widzów, którzy wybierali najlepszy ich zdaniem film Festiwalu „17 Celów”. W tym roku formuła wskazywania najlepszego filmu i Nagrody Publiczności była  trochę inna: widzowie oglądali filmy w internecie. Przez 6 festiwalowych dni, każdego dnia o godzinie 17.17 w sieci na YouTube (kanał Festiwal Filmów Odpowiedzialnych)  pojawiały się kolejne zgłoszone do konkursu filmy. Głosowanie (również w Internecie) rozpoczęło się 16 września po ostatnich festiwalowych projekcjach. System zarejestrował 3193 oddane głosy. Najwiecej głosów (505) oddano na nasze filmy, filmy Nadleśnictwa Oborniki i to właśnie do nas powędrowała Nagroda Publiczności.

Inną niemniej ważną  festiwalową tradycją jest Nagroda Specjalna Festiwalu przyznawana przez organizatorów. W tym roku statuetkę Nagrody Specjalnej otrzymają realizatorzy i bohaterowie filmu „Na Górze Tyrryry”. Do Poznania przyjechała Renata Kijowska, reżyserka dokumentu oraz Wojciech Retz, jeden z członków zespołu muzycznego, o którym opowiada nagrodzony film.

 

Ważne liczby V edycji Festiwalu w 2020 roku:

64 filmy 3 sektorów zgłoszone  do konkursu,

6 filmów i pokazów pozakonkursowych (w tym ważne filmy dokumentalne  polskie i światowe),

6 pokazów filmów konkursowych w ramach cyklu „17 szans na lepsze jutro”,

10 różnych warsztatów, webinarów i debat na najważniejsze tematy zrównoważonego rozwoju, ponad 15 patronów, 5 jurorów (ekspertów w swoich dziedzinach),

3.193 głosy w głosowaniu internautów na najlepszy film Festiwalu.

 

Głównym celem pierwszego w Polsce Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych jest upowszechnienie wiedzy na temat Zrównoważonego Rozwoju i Corporate Social Responsibility (CSR) m.in. poprzez promocję Agendy ONZ na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju 2030 i zawartych w niej 17 Globalnych Celów (Sustainable Development Goals - SDG’s).

 

Z naszej strony.. Emocje jakie nam towarzyszyły, kiedy zobaczyliśmy nasz film na wielkim ekranie są nie do opowiedzenia!!!
Ogromnie się cieszymy z Srebrnej Tarczy natomiast Nagroda Publiczności chyba jeszcze bardziej chwyciła nas za serca 💚 dlatego serdecznie dziękujęmy wszystkim i każdemu z osobna za wsparcie, trzymanie kciuków, a przede wszystkim za oddane głosy :) Dzięki Wam wiemy, że nasza praca zmierza w dobrym kierunku -  leśnym kierunku :)

 

Do zobaczenia w lesie... 🌳 🌲