Asset Publisher Asset Publisher

Zasady i regulamin korzystania z obiektów edukacyjnych, turystycznych oraz innej infrastruktury zlokalizowanej na terenie Nadleśnictwa Oborniki

ZARZĄDZENIE NR 54/2020

NADLEŚNICZEGO

NADLEŚNICTWA OBORNIKI

z dnia 1 grudnia 2020 roku

 

zmieniające zarządzenie Nadleśniczego Nadleśnictwa Oborniki nr 42/2020 z dnia 19 sierpnia 2020 r. w sprawie ustalenia zasad i regulaminu korzystania z obiektów edukacyjnych, turystycznych oraz innej infrastruktury zlokalizowanej na terenie Nadleśnictwa Oborniki (znak spr.: SA.0210.1.54.2020)

 

 

Na podstawie art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tj. Dz. U. z 2020 r., poz. 1463) oraz § 22 ust. 3 Statutu Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe (stanowiącego załącznik do Zarządzenia nr 50 Ministra Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa z 18 dnia maja 1994 r. w sprawie nadania statutu Państwowemu Gospodarstwu Leśnemu Lasy Państwowe) postanawiam, co następuje:

 

§ 1. Zmieniam zarządzenie Nadleśniczego Nadleśnictwa Oborniki nr 42/2020  z dnia 19 sierpnia 2020 r. w sprawie ustalenia zasad i regulaminu korzystania z obiektów edukacyjnych, turystycznych oraz innej infrastruktury zlokalizowanej na terenie Nadleśnictwa Oborniki (zwane dalej: „Zarządzeniem”) w ten sposób, że w Regulaminie szlaku pieszego, stanowiącego załącznik nr 3 do Zarządzenia, pkt 9 uchyla się.

 

§ 2. Niniejsze zarządzenie wchodzi w życie z dniem wydania.

 

NADLEŚNICZY

NADLEŚNICTWA OBORNIKI

 

         Jacek Szczepanik


Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Położenie Nadleśnictwa

Położenie Nadleśnictwa

Nadleśnictwo Oborniki położone jest w północno-zachodniej części terenu województwa wielkopolskiego w następujących powiatach : obornickim, szamotulskim, czarnkowsko-trzcianeckim, chodzieskim i poznańskim. Wchodzi w skład największego zwartego kompleksu leśnego na Nizinie Wielkopolskiej ‑ Puszczy Nadnoteckiej obejmuje jej wschodnią część określaną jako "Puszcza Obornicka".

Grunty Nadleśnictwa położone są między 16º26'42" a 16º58'26" długości geograficznej wschodniej oraz 52º31'07" a 52º49'56" szerokości geograficznej północnej.

Grunty w zasięgu terytorialnym Nadleśnictwa graniczą z gruntami w zasięgach terytorialnych nadleśnictw: Wronki, Krucz, Sarbia, Podanin, Durowo w RDLP Piła i Łopuchówko oraz Pniewy w RDLP Poznań.

Odległość między najbardziej wysuniętymi na północ i na południe zewnętrznymi skrajami kompleksów wynosi 37 km, zaś tak samo mierzona odległość wschód - zachód 36 km.

Zasięg terytorialny Nadleśnictwa obejmuje 60 728 ha.

Grunty Nadleśnictwa zajmują powierzchnię 20 892,79 ha, podzielone są na trzy obręby leśne: Kiszewo, Oborniki i Obrzycko oraz na trzynaście leśnictw. Położone są w województwie wielkopolskim na terenie następujących powiatów i gmin: powiat obornicki, szamotulski, chodzieski, czarnkowsko-trzcianecki, poznański; gminy Budzyń, Oborniki, Obrzycko, Połajewo, Rogoźno, Rokietnica, Ryczywół, Suchy Las, Szamotuły.

 

Według „Regionalizacji przyrodniczo-leśnej opartej na podstawach ekologiczno-fizjograficznych" opracowanej przez Instytut Badawczy Leśnictwa (PWRiL W-wa 1990), Nadleśnictwo Oborniki położone jest na obszarze krainy przyrodniczo-leśnej Wielkopolsko-Pomorskiej (III). Przeważająca część Nadleśnictwa leży w Mezoregionie Puszczy Noteckiej, pozostała część obejmująca północno-wschodnie obrzeże obrębu Oborniki i rozproszone kompleksy leśne na południu Nadleśnictwa leżą w Mezoregionie Pojezierza Wielkopolskiego.

Położenie Nadleśnictwa według obecnie stosowanego (nawiązującego do uniwersalnej klasyfikacji Międzynarodowej Federacji Dokumentacyjnej) podziału Polski na regiony fizyczno-geograficzne w układzie dziesiętnym (Kondracki, 2002) Nadleśnictwo leży w obszarze Europy Zachodniej (1-924), w podobszarze Pozaalpejskiej Europy Zachodniej (1-924.3), w Prowincji Niżu Środkowoeuropejskiego (31), Podprowincji Pojezierza Południowobałtyckiego (315) w makroregionie Pradoliny Toruńsko-Eberswaldzkiej oraz w makroregionie Pojezierza Wielkopolskiego.