Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

IX edycja „Bramy Puszczy" jest już za nami!!!

IX edycja „Bramy Puszczy" jest już za nami!!!

9 czerwca br. na Rynku w Obrzycku po raz IX odbył się festyn pn. „Brama Puszczy”. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby każdy z przybyłych znalazł wśród atrakcji coś dla siebie.

IX edycja festynu „Brama Puszczy” była okazją do promocji projektu Leśnych Gospodarstw Węglowych. To coroczna impreza organizowana przez leśników, przemysł drzewny i miłośników Puszczy Noteckiej. Intencją organizatorów było zwrócenie uwagi społeczeństwa na znaczenie lasów w łagodzeniu zmian klimatycznych oraz szerokie zastosowanie surowca drzewnego.

Trzy jednostki Lasów Państwowych – z Obornik, Sierakowa i Pniew – przygotowały dużą ilość tematycznych gier i zabaw dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych.  Wszystko po to, aby utrwalić określoną porcję wiedzy o problemach związanych ze zmianami klimatycznymi i zrównoważonej gospodarce leśnej. Ponadto na stoiskach można było zapoznać się z rozmaitymi zastosowaniami drewna i sposobami obróbki surowca w tym m. in.: technikę drewna gięto-klejonego; sztukę wikliniarską i rzeźbiarską.

Najmłodsi uczestnicy obejrzeli przedstawienie teatralne pt. „ODKRYWCY” po czym korzystali z trampolin, placu zabaw i dmuchanego zamku specjalnie dla nich przygotowanych. Swoje umiejętności na scenie zaprezentowały młode talenty, Orkiestra Vivat
z grupą choreograficzną, zespół TALDEO oraz GOOD TEAM. Michał Idczak – pracownik Nadleśnictwa Pniewy w niesamowity sposób przeniósł nas do wnętrza Puszczy Noteckiej naśladując odgłosy leśnych zwierząt.

Podczas tej IX edycji „Bramy Puszczy” zorganizowano akcję charytatywną wspierającą leczenie chorego na białaczkę chłopca z Obrzycka. Cieszymy się ogromnie, że mogliśmy pomóc.

Zachęcamy do obejrzenia relacji z wydarzenia i zapraszamy w przyszłym roku.