Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

Złota Tarcza dla Nadleśnictwa Oborniki!

Złota Tarcza dla Nadleśnictwa Oborniki!

I miejsce i Złota Tarcza w kategorii Instytucje Publiczne decyzją jury powędrowała do naszych rąk. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że nasz trud i serce, które włożyliśmy w ten projekt, zostały docenione.

W dniach od 25 do 30 września odbywała się VII edycja Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów”. Podczas wydarzenia widzowie obejrzeli ponad 50 krótkich filmów przygotowanych przez trzy sektory: instytucje publiczne, biznes i NGO. Złotą Tarczę razem z naszym nadleśnictwem otrzymała za swój film Politechnika Poznańska. Srebrna Tarcza powędrowała do Krotoszyna, Brązowa do Grodziska.

W kategorii Przedsiębiorstwa nagrody powędrowały do: Złota Tarcza - BNP Paribas, Srebrna Tarcza - ex - aequo Ringier Axel Springer Polska, Stena Recycling oraz Gdańsk Transport Company. Brązowej Tarczy nie przyznano.

W kategorii Organizacje pozarządowe: Złota Tarcza - Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie, Srebrna Tarcza - Grupa Zagranica, Brązowa Tarcza - Stowarzyszenie Wiosna. We wszystkich kategoriach przyznano również wyróżnienia.

Podczas gali wyłoniono także laureatów konkursu "Hydrozagadka - jak wygrać z suszą, gdzie nasze nadleśnictwo otrzymało trzecie miejsce.

VII Festiwal Filmów Odpowiedzialnych już za nami, ale jego misja i przesłanie pozostają wciąż jak najbardziej aktualne. Zrównoważony rozwój, partnerstwo w działaniu na rzecz 17 celów, refleksja i odrobina zadumy dokąd zmierzamy, niech towarzyszą nam na każdym kroku.
 
Gościem specjalnym był aktor Robert Więckiewicz, który swoimi opowieścimi w piękny i nieco humorystyczny sposób zwracał uwagę na wszystko to, co idealnie wpisuje się we wspomniane festiwalowe cele.
 
Dziękujemy również wszystkim, którzy w głosowaniu Publiczności oddali swój głos na nasz film. Nagroda trafiła do Gminy Czerwonak.
 
Zachęcamy do obejrzenia wszystkich festiwalowych filmów na kanale Youtube.