Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

Oszczędzamy energię

Oszczędzamy energię

"Oszczędzamy energię" to hasło kampanii prowadzonej przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska, której zadaniem jest przekonać Polki i Polaków do wprowadzenia w swoje codzienne życie zmian, pozwalających wykorzystywać mniej energii cieplnej i elektrycznej.

Kryzys energetyczny będący następstwem aktualnej sytuacji geopolitycznej stał się motorem napędowym do poszukiwania rozwiązań mających na celu oszczędzanie energii. Jej celem jest kształtowanie postaw i nawyków społeczeństwa nt. racjonalnego gospodarowania energią cieplną i elektryczną w gospodarstwie domowym, biurze czy szkole.

W ramach kampanii w mediach ogólnopolskich pojawią się spoty telewizyjne, audycje radiowe, artykuły w prasie i  w Internecie. Będą prowadzone również działania edukacyjne skierowane do szkół i do młodzieży. W mediach społecznościowych Ministerstwa będą publikowane materiały ze wskazówkami, jak oszczędzać energię.

Chcesz oszczędzać energię w domu,  biurze, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Wystarczy, że wejdziesz na stronę https://www.gov.pl/web/edukacja-ekologiczna/oszczedzamy-energie a w odpowiednich zakładkach znajdziesz garść pomysłów co możesz zrobić.

Wszystko z korzyścią dla naszych portfeli oraz środowiska.